راهنماي استفاده فروش از راه دور جهت مشتريان شركت بازرگاني پتروشيمي

براي ورود به بخش ويژه مشتريان يا همان سيستم فروش از راه دور بايستي کد کاربري و رمز عبور مخصوص خريدار را از واحد فروش شرکت بازرگاني پتروشيمي دريافت نمائيد . بدليل آنکه با داشتن اين کد امکان خريد براي کاربر وجود دارد لذا حفظ و نگهداري و جلوگيري از دسترسي افراد غير مجاز بسيار حياتي است . لذا درخواست عضويت بايستي پس از ثبت در سيستم بصورت حضوري ،  تحويل نماينده معرفي شده خريدار يا شخص وي   قرار داده خواهد شد .

براي ورود به بخش ويژه مشتريان داشتن اين کد کاربري الزامي است کد کاربر را با کد خريدار در بازرگاني مرتبط مينمايد . و اطلاعات مخصوص را دراختيار وي قرار ميدهد . هيچ يک از کاربران به اطلاعات کاربر ديگر دسترسي نداشته و کليه عمليات انجام شده در اين سيستم ثبت و رکورد ميشود .

 

قبل از ورود به بخش ويژه   اينجا را کليک کرده  و تنظيمات سيستم را مطابق نمونه  روي سيستم خود انجام دهيد.

 

 

راهنماي استفاده از بخش ويژه مشتريان :

پس از دريافت كد كاربري و رمز عبور ، شما ميتوانيد به بخش ويژه مشتريان دست يابيد. عناويني كه در اين بخش مشاهده خواهيد كرد عبارتند از :

 

الف : تنظيم درخواست

اين بخش شامل قسمتهاي براي مشاهده اطلاعات پروانه و سهميه متعلق به خريدار بر اساس سياستهاي سهميه بندي و توزيع ماهانه است که در اولين فرم " درخواست محصول بر اساس پروانه توليدي " در دسترس کاربر ميباشد . پس از انتخاب اين گزينه گزارشي از محصولات قابل عرضه بر اساس پروانه توليدي نمايان ميگردد. اگر در مشاهده جدول با مشکل موجه شديد و پيغام خطا نشان داده شد در انتخاي صفحه روي علامت "؟" کليک کنيد و راهنمايي داده شده که تنظيمات خاصي براي سيستم است را انجام دهيد .

بر اساس مانده سهميه ماه محصول مورد نياز را انتخاب و از ليست بعدي نوع محصول بسته بندي و شرکت پتروشيمي را انتخاب کنيد .

اگر اطلاعات اوليه را بدون اشکال وارد کرده باشيد فرمي مانند نمونه زير در صفحه مانيتور خود خواهيد داشت که فيلدهاي:

 1) مقدار درخواست به کيلوگرم

2) نوع درخواست نقدي /اعتباري

3) وضعيت بيمه

4) شرکت باربري را حتما بايستي انتخاب و يا تايپ کنيد .

نام شرکت باربري براي تحويل کالا به خريدار در مجتمع ضروري است و فقط به شرکت باربري اعلام شده کالا تحويل داده خواهد شد .

پس از تکميل و مرور اطلاعات کليد " ارسال درخواست به شرکت بازرگاني پتروشيمي " را کليک کنيد .

 

 

اگر اطلاعات را به درستي تغذيه کرده باشيد پيغامي به شکل زير خواهيد داشت .

 

ساعت                   تاريخ روز

شرکت بازرگاني پتروشيمي ايران

با تشکر درخواست شما ثبت شد براي پيگيري آن ميتوانيد از گزينه " آخرين وضعيت درخواستهاي ارسال شده " در صفحه اصلي سيستم استفاده نماييد.

 

دقت فرمائيد براي ثبت درخواست جديد حتما از صفحه اول سايت شروع نمائيد و از کليد برگشت در فرم ثبت نهائي درخواست استفاده ننمائيد زيرا شماره درخواست يگانه ميباشد و با روال عادي از فرم اوليه ايجاد ميگردد.

آخرين وضعيت درخواست هاي اين سيستم در گزارش خاصي  به همين نام در دسترس شماست . درخواستهايي که مورد تائيد بازرگاني باشد با وضعيت تائيد نهايي و بدون شماره حواله در گزارش مذکور رويت ميگردد . اگر مشکلي از نظر سهميه موجودي ، نام شرکت باربري و ... باشد در ساير وضعيتها نشان داده ميشوند که لطفا بر اساس نوع وضعيت و توضيح کارشناس اقدام نمائيد .

درخواستهاي تائيد شده از نظر کارشناسي را در گزارش  مشاهده هزينه درخواستهاي تائيد شده کنترل و براساس مانده حساب بستانکاري شما در بازرگاني مابه التفاوت هزينه درخواست با مانده اوليه را مشاهده و نسبت به تامين وجه آن از طريق شعبات بانک و حسابهاي اعلام شده اقدام نمائيد .

لازم بذکر است در حال حاضر فقط بانک ملت حساب جام بازرگاني بصورت Online به شبکه بازرگاني متصل است و براي ساير حسابهاي بانکي بايستي از طريق حواله تلفني مبالغ را بحساب بازرگاني واريز نمائيد . تا همکاران واحد حسابداري فروش آنها را در سيستم به حساب بستانکاري شما منظور نمايند.

 

 

 

مشاهده حواله صادر شده اينترنتي و هزينه هاي آن " اين گزارش را پس از تائيد درخواستهاي اينترنتي براي بررسي هزينه هاي متعلقه به حواله هاي صادر شده در نظر گرفتيم " که با انتخاب محدوده تاريخي گزارش از حواله صادر شده بر اساس شماره درخواست اوليه داديد که اگر روي فيلد شماره حواله کليک نمائيد ، ليست هزينه هاي متلعقه ، عوارض ، ماليات ، پالت و ... را مشاهده خواهيد کرد .تمام اين صفحات قابل چاپ و ارائه به واحدهاي مالي آنشرکت است .

فرمهاي اصلاح درخواستهاي در حال بررسي  و ثبت و اصلاح شرکت باربري اين امکان را ميدهد که اگر در گزارشي آخرين وضعيت درخواست ، کارشناس فروش از شما درخواست کرده است که اطلاعاتي را اصلاح کنيد از اين فرمها براي اصلاح آنها استفاده کنيد . با کليک روي شماره درخواست فرعي نمايان ميگردد که فيلدهايي که قابليت تغيير را دارند را ميتوانيد اصلاح و سپس کليد ارسال مجدد در صورت اصلاح را کليک نمائيد .

درخواست محصولات فروش آزاد ، مانند درخواست محصول بر اساس پروانه توليدي است فقط با اين تفاوت که محصولاتي که فروش آزاددارند را نشان ميدهد که بر اساس نياز ميتوانيد از ليست يک کالا را انتخاب و ساير مراحل را مانند مرحله اول انجام دهيد .

 

ب ) اطلاعات مالي خريدار

گزارشاتي براي نمايش اطلاعات چکهاي پرداختي ، فيش ، مانده حساب و صورتحسابهاي صادر شده روي حواله ها و هزينه هاي نهائي آن است .

ج ) حواله تحويل

شامل گزارشاتي از حواله هاي صادر شده ، برگ تحويل ( بارنامه ها ) است که اطلاعات برگ تحويلها از مجتمعهاي پتروشيمي دريافت و بر اساس آنها صورتحسابهاي مالي صادر و عمليات تسويه حواله انجام ميشود . مدلهاي مختلفي از اين گزارشات در اين بخش در نظر گرفته شده اند که براساس نياز ميتوانيد از آنها استفاده نمائيد .

د ) اطلاعات مشتري

شکل پرونده مشتري در بازرگاني که اطلاعات کلي از آدرس دفتر مرکزي ، کارخانه ، تلفن هاي تماس و ... است که در صورت مشاهده هر نوع مغايرت با مسئول مربوطه در واحد فروش تماس حاصل فرمائيد . از ابتداي سال 84 ، پروانه هاي توليدي مشتريان طبقه بندي شده است که اطلاعات ثبت شده بر اساس پروانه ، نامه صنايع در گزارش ، اطلاعات کالاي توليدي مشتري  نمايش داده ميشود .

اگر سوال يا نيازي داريد ميتوانيد از طريق فرم ثبت و ارسال سوال و نياز به بازرگاني ارسال و جوابيه آنرانيز در سيستم بر اساس کد اشتراک 7 رقمي (خريدار) مشاهده نمائيد . در غير اينصورت جواب براي شما با فاکس يا ايميل ارسال ميگردد.

فرم ارزيابي اين سيستم هم در سايت در کليد صفحات در دسترس شماست که با تکميل و ارسال آن ميتوانيد ما را در ارائه اين خدمت ياري نمائيد. و راهنمائي و تذکرات شما در بهبود وضعيت سايت بسيار موثر بوده و خواهد بود .

ه) اطلاعات پايه

مجموعه اي از اطلاعاتي است که کلي و عمومي ميباشند  ميتواند شما را در خريد از بازرگاني آشنايي با محصولات پتروشيمي و روش فروش ماه ياري نمايد.

 

تلفن تماس با مديريت بازگاني داخلي :

            مديريت  : 82852300

            معاونت : 82852310

فروش مواد شيميايي:82852356 و 82852380

فروش مواد پليمري : 82852311

بيمه و پيگيري خسارات : 82852350

تلفن تماس با خدمات مهندسي فروش :82852320

 

معرفي سيستم فروش اينترنتي

مدارك لازم براي عضويت در سيستم